Dodaje.pl jest dostępne także w twoim państwie: USA. Rozpocznij tutaj teraz!

Praca: na jaką umowę? Prywatne

2 tygodnie temu Oferty pracy Warszawa - Wola 18 wyświetlenia

1zł00

  • img
Lokalizacja: Warszawa - Wola
Wynagrodzenie: 1zł00

W Polsce występują różne formy zatrudnienia. Zawierane są umowy na podstawie Kodeksu pracy i Kodeksu cywilnego.

Najkorzystniejszą z punktu widzenia pracownika jest oczywiście umowa o pracę. 

Stały etat zapewnia między innymi prawo do płatnego urlopu, wynagrodzenie minimalne, wynagrodzenie w czasie choroby i normowany czas pracy. 

Pracodawca odprowadza również należne składki na ubezpieczenia społeczne. Stosowane są również tzw. umowy cywilnoprawne: umowa-zlecenie, umowa o dzieło, umowa agencyjna i kontrakt menedżerski. 

Nie dają one takich gwarancji jak umowa o pracę, ale zapewniają większą elastyczność zarówno zleceniodawcy, jak i wykonawcy. 

W przypadku większości ofert zatrudnienia pracodawcy z góry określają, jaką formę zatrudnienia proponują. W ten sposób otrzymują aplikacje tylko od osób naprawdę zainteresowanych konkretną ofertą. 

Dlaczego? Gdy szukamy pracy, stałej czy czasowej, kierujemy się w pierwszej kolejności ku specjalistycznym portalom internetowym. 

Internet bowiem jest dzisiaj najczęściej wykorzystywanym medium zarówno do poszukiwania zatrudnienia, jak i w celach rekrutacyjnych. 

Portale z ogłoszeniami o pracy, takie jak Dom Pracy, zapewniają możliwość określenia interesujących nas parametrów i wyświetlenia tylko ofert spełniających nasze wymagania, na przykład: chcemy pracować na stanowisku sprzedawcy w mieście lub okolicy i interesuje nas umowa o pracę w wymiarze 3/4 etatu. 

Na potencjalnych pracowników czeka ogromna liczba ogłoszeń o pracy w kraju i za granicą. W serwisach z ogłoszeniami o pracy, takich jak Dom Pracy, każdego dnia pojawiają się nowe oferty. 

Dzięki temu codziennie wiele osób znajduje zatrudnienie bez konieczności wychodzenia z domu. Dotyczy to zarówno stanowisk niewymagających kwalifikacji, jak i tych przeznaczonych dla doświadczonych specjalistów.

Szczegóły

Umowa Umowa o dzieło